Haha, tak tohle když řeknete babičce, bude se buď smát nebo vám vytáhne krabici svých klasických plen z půdy :). Mimochodem, ty nejstarší, bývají nejkvalitnější, nejlépe sají a nerozpadají se.

Tyto plenky doporučuji nakoupit v počtu cca 10-15ks, i kdybyste nelátkovali. Využijete je např. na utírání pusinky či jako hadr.

Jsou nejvíce univerzální variantou pro začátky. Sice chvilku trvá, než se naučíte sklady a jaký konkrétní bude Vašemu dítěti vyhovovat, ale je to prima. 

Čtvercovou plenku poskládáte do libovolného skladu a přes ní ještě dáte nepromokavou vrstvu (PUL kalhotky/vlňáčky).

Co se týče rozměrů – bude vám stačit 70x70cm a já mohu s klidným srdcem doporučit od značky T-Tomi, najdete je například zde. K nim budete potřebovat i snappi sponku, abyste plenku kolem dítka správně udrželi a neutekl vám nějaký poklad :). Nízkogramážní plenky (např. v různých obchodech, mívají obrázky) nejsou vhodné na udržení moči/stolice, jsou moc tenké. Doporučuji tedy značky KIKKO, Libštát nebo výše zmíněné T-Tomi.

Na nejmenší děti je ideální novosklad nebo minidrak. Pokud máte vychytané kakání miminka, tak můžete čtvercovky používat i narovno poskládané do obdelníku. Návody na sklady najdete na YouTube.