Po půl roce šátkování jsem došla k rozhodnutí pořídit nosítko. Podle mě má oboje své výhody i nevýhody díky rozlišným vlastnostem.

Například šátek nemusíte nastavovat pomocí přezek, když jeden den nosí maminka a druhý ten tatínek, prostě uvážete dle libosti :).

Na druhou stranu, ne každý tatínek se cítí na byť jednoduché úvazy (vážně jsou snadné, například kříž s kapsou nebo dvojitý kříž).

Nosítko mám také raději, když vím, že je ošklivé počasí a jdeme ven nebo pojedeme tramvají a Matteo bude chtít na zem. Nechce se mi šátek válet po mokré zemi a tím pádem zvolím nosítko, které jen odcvaknu a nikde se nic nešpiní! 

Při výběru nosítka je důležitý pohodlný bederní pás. Já jsem na nosícím veletrhu vyzkoušela x druhů a nakonec mi padly dvě značky (ta druhá měla ale tříměsíční čekací dobu) a já si vybrala Maggion. Střední a měkký bederní pás, bezpečnostní přezka, tak akorát široké ramenní popruky, sundavací kapucka a možnost nechat si nosítko ušít ze svého šátku/látky do 14dní. 

Typ nosítka, které máme od listopadu 2018 (Matteovi bylo 8měsíců a vážil 8kg) je Dagoo Mezion a je určené od 8 do 24 měsíců.

V Praze si u mě můžete vyzkoušet právě tento typ nosítka a již brzy se můžete těšit na nosítko pro novorozence.

Samozřejmě vám ráda pomohu i se správným nastavením nosítka tak, aby vám i dítěti bylo nošení pohodlné a prospěšné :).

5% sleva s kódem VASPOROD