Jsem lektorkou programu Jemné Zrození.  U hypnoporodu neprobíhá žádná hypnóza pomocí hypnotizéra. „Hypno“ ve slově hypnoporod odkazuje na hypnoterapii, kterou v programu využíváme k uvolnění strachu, napětí a vyplavení endorfinů v některých chvílích během porodu. Pro hypnoporod nejsou stanovena žádná pravidla, protože každá žena má jinou představu o svém porodu
a já vás podpořím na jakékoliv cestě, kterou si zvolíte.

Hypnoporod kombinuje přístupy mnoha proslulých a uznávaných odborníků na porody současnosti, avšak vychází zároveň i ze starověkých tradic našich předků. Spojuje tedy to nejlepší z minulosti s tím nejlepším ze současnosti, přesně vám na míru. Zasloužíte si zvláštní péči na vaší radostné a jedinečné cestě plné pozitivních očekávání a sebedůvěry.

Na kurzech Jemného Zrození se dozvíte, jak porodit své dítě dle svých představ, v souladu s vaším přesvědčením za pomocí hypnoporodních technik. Ukážeme si ponoření do stavu hluboké relaxace, vysvětlíme si, jak důležité jsou pozitivní afirmace a vizualizace pro hladký průběh porodu bez lékařských zásahů. Naučím vás pracovat s vašimi strachy a pomohu vám splnit si vaše přání, abyste se na základě svých instinktů rozhodli vždy ve prospěch vás a vašeho miminka.

Díky technikám hypnorodu se může změnit váš přístup k těhotenství a porodu. Rozhodně netvrdím, že porod po kurzu nebolí, ale pevně věřím, že spousta žen prožila kratší a příjemnější porod, vzniklo pevnější propojení mezi novopečenou matkou a dítětem. Jemně zrozená miminka jsou klidnější, lépe vnímají, není potřeba takové množství léků a lékařských zásahů (jako například nástřih hráze). 

Hypnoporodní techniky lze využít i při komplikovanějších porodech či císařském řezu a lze je aplikovat naprosto kdekoliv. 

Důležitou součástí porodu je i doprovod rodičky, většinou otec, který si nemusí pouze nechávat drtit dlaň, ale poučen z kurzu a předporodní přípravy rozumí tomu, co jeho žena prožívá, chápe svou podstatu u porodu a umí asertivně komunikovat s lékařským personálem. I pro něj je poté sžívání se s miminkem jednodušší a snadněji s ním naváže vztah.

Za porod jste zodpovědná hlavně vy a já si moc přeji, aby ženy při porodu neztrácely své instinkty, svou sebedůvěru a věřily ve své tělo a své miminko.

Kromě hypnoporodních technik se dozvíte také zajímavé informace k peri- a prenatální psychologii a péči o své tělo. Porodem ale vaše cesta nekončí, provedu vás také i spokojeně prožitým šestinedělím a poradím s kojením.