V roce 2022 budu doprovázet pouze k domácím porodům.

Ne vždy potřebujeme plán. Někdy stačí jen dýchat, věřit, nechat běžet a pozorovat, co se stane.

Doprovázím k porodům doma i v porodnici. Jsem pro vás vždy oporou, avšak umím vycítit, kdy potřebujete být s partnerem sami. Znám vaše práva a umím vám je pomoci prosadit v komunikaci s nemocničním personálem. 

Během předporodních schůzek probíráme vše, co nastávající rodiče zajímá, zejména správné sestavení porodního plánu, vyrovnání se se strachem a obavami z porodu, co je a není nutné pořizovat do výbavičky pro miminko, jak vybrat porodnici či porodní asistentku, atd. Poskytuji nonstop on-line podporu skrze SMS, telefon, Whatsapp, apod.

Dulení...Akt vzdělávání, milování, respektování, naslouchání, přijetí, obhajování a asistování ženě těhotné, během porodu i po něm.

Během porodu pracuji se silou esenciálních olejů, které dokážou uvolnit, podpořit, uklidnit. Používám také přírodní masážní oleje na uvolnění svalů. Ovládám množství relaxačních technik a umím se přizpůsobit situaci a vašim aktuálním potřebám. Jsem oporou i pro muže, aby během porodu byli klidní, sebevědomí a užiteční. 

Používám techniky cvičení s mexickým šátkem rebozo, které pomáhá zmírnit porodní bolesti a kontrakce a navíc dokáže usnadnit miminku nalezení optimální polohy na porod. 

K porodu také vozím set pro vaginální napářku, který vám mohu zapůjčit i pro předporodní období. Více o vaginální napářce se můžete dočíst zde.

Vždy mám k dispozici tandemovou dulu, kdyby se mi něco stalo, někdo rodil předčasně, či nastala jiná nečekaná komplikace, aby žena měla jistotu, že nikdy nezůstane sama.

Při volbě ambulantního porodu mohu doporučit zkušené porodní asistentky pro vyšetření odběru krve z patičky.

Na poporodní schůzce probereme průběh porodu, pomohu vám se zpracováním emocí, navázáním miminka do šátku, mohu poradit s kojením, látkováním či bezplenkovou komunikační metodou.