V parfémech nejsem žádný profík, ale málo která vůně mi skutečně seděla. Nicméně…když jsem přišla do Gravitas obchůdku po naskladnění těchto ABEL parfémů…šla jsem do kolen. Žádný z nich nebyl out. Všechny byly příjemné, takové které chcete prostě nasávat ke svým čichovým receptorům, aby byla vaše mysl omámená!

Dva z nich mi ale seděly vážně hodně – byl to nejvíce vychvalovaný Nurture, od kterého bohužel Bea neměla vzoreček a pak Pink Iris.

Rozdíl mezi nimi určitě je. Viz níže…

U obou parfémů upozorňuji na to, že se na každé z nás rozvoní úplně jinak.

Nicméně – mé poznatky :)…

Pink Iris je jemný, je to lehká květinová vůně, s nádechem svěžího rána, rozhodně nic přeslazeného. Základem je vanilka a pižmo. Dalšími složkami je kosatec, růže, jasmín, dále listy malinovníku, sečuánský pepř a nakonec bazalka. A koupí tohoto parfému podpoříte nizozemskou Plastic Soup Foundation, která bojuje proti plastovému odpadu v oceánech a mořích.

Nurture je skutečně jedinečný. Je vytvořen matkami pro matky. Skutečně velmi dobře se drží na pokožce a na každé z nás je po “rozcítění” unikátní. Základem je východoindické santalové dřevo, jeho srdce tvoří jasmín sambac, zázvor a hlavou je pomerančový květ, bulharská růže a řečík lentišek.

Žádný z parfémů není cítit po alkoholu (což bylo něco, co mi na konvenčních parfémech skutečně vadilo a dráždilo mě to).

Nurture